Zabezpieczenie i pielęgnacja

Tworzymy meble na lata.

Scroll

Impregnacja

Wszystkie nasze produkty zabezpieczone są twardym olejowoskiem w matowym wykończeniu. Olejowosk zabezpiecza i wnika głęboko w drewno w przeciwieństwie do lakierów, które tylko tworzą grubą skorupę na powierzchni blatu.

Olej pięknie wybarwia i podkreśla koloryt drewna a cienka warstwa wosku zabezpiecza powierzchnię przed wchłanianiem płynów. Olejowanie chroni powierzchnię mebli przed promieniowaniem UV, oraz powoduje że staje się ona antystatyczna, co w dużym stopniu zmniejsza osadzanie kurzu.

Ogromnym atutem olejowosku jest fakt, że sam możesz odświeżyć swój mebel w momencie gdy pojawią się drobne zarysowania i przetarcia, co jest nieuniknione w przypadku normalnego korzystania z produktu. Każdy mebel po upływie czasu wymaga ponownego zaolejowania powierzchni. Okres po jakim należy wykonać taki zabieg jest zależny od sposobu użytkowania produktu oraz warunków w jakich przebywa. Dla mebli domowych zazwyczaj jest to raz lub dwa razy w roku, natomiast dla produktów znajdujących się na zewnątrz zabieg olejowania powinno się przeprowadzać co 2-3 miesiące.

Nasze meble posłużą Ci na lata. Pamiętaj tylko o prostych zasadach:
– Do czyszczenia powierzchni używaj tylko wilgotnej szmatki. Nigdy nie stosuj żadnej chemii!! Niszczy ona powłokę ochronną drewna.
– W okresie grzewczym nie stawiaj mebli w pobliżu grzejników/kominków. Drewno nie lubi nagłych skoków temperatur.
– Pamiętaj o zabiegu olejowania. Warstwa olejowosku zabezpieczy i odświeży na nowo powierzchnię Twoich mebli, a z czasem wniknie w głębsze partie drewna, co sprawi że będą bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Close

Piece of Wood

Piece of wood to pracownia, która powstała z zamiłowania do pięknych wnętrz.

Close

Sign in

Close

Cart (0)

Cart is empty No products in the cart.

Piece of Wood

Piece of wood to pracownia, która powstała z zamiłowania do pięknych wnętrz.